Znamy się na rzeczy, dlatego możemy doradzać innym. Polecane strony to na pewno Biuro Rachunkowe Maria Bojarowska, zaufane biuro rachunkowe. Korzystając z tego typu rachunkowości masz pewność, że zajmują się Tobą profesjonaliści.
Powrót do: Biuro rachunkowe

Odszkodowania powypadkowe - Co warto wiedzieć na ten temat?


Kiedy przydarzy się nam wypadek, bądź tez zdarzenie, w wyniku którego dojdzie do naszej szkody, możemy rościć sobie prawo do odszkodowań powypadkowych. Czym są takie odszkodowania i jak się o nie ubiegać? Otóż odszkodowania powypadkowe to ekwiwalent, swoista rekompensata, która należy się nam jako poszkodowanym, za poniesione w wyniku wypadku straty.

Odszkodowania powypadkowe

Właśnie w takich sytuacjach ubezpieczenie, które co miesiąc opłacamy ma zastosowanie i sens. Jeśli już dojdzie do tego nieszczęścia, jakim jest wypadek, kiedy nieco otrząśniemy się z jego skutków, należy dopełnić wszelkich formalności aby móc uzyskać odszkodowanie, o którym wcześniej była mowa. Musimy w tym miejscu powiedzieć o kilku ważnych rzeczach, a mianowicie wypis z historią leczenia jakie odbyliśmy, jeśli odszkodowanie dotyczy bezpośrednio naszej osoby albo, w przypadku posiadanego przez nas pojazdu lub innego zniszczonego bądź utraconego mienia, kosztorys sporządzony przez rzeczoznawcę.

Pomoc prawna

Wypis i kosztorys stanowią dokument niejako uprawniający nas do uzyskania odszkodowań powypadkowych. To na ich podstawie ubezpieczyciel dokonuje wypłaty należności. Decyzja ta jednak, jeśli uznamy ją za krzywdzącą, nie jest niezawisła i można się od niej odwołać. Czeka nas przy tym niestety kolejna przeprawa formalna i proceduralna, ale jeśli racja leży po naszej stronie, warto poświęcić na to odrobinę więcej czasu i energii, w końcu chodzi o poniesione przez nas straty.

Źródło: http://apm-kancelaria.pl/oferta/
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Design downloaded from Zeroweb.org: Free website templates, layouts, and tools.