Znamy się na rzeczy, dlatego możemy doradzać innym. Polecane strony to na pewno Biuro Rachunkowe Maria Bojarowska, zaufane biuro rachunkowe. Korzystając z tego typu rachunkowości masz pewność, że zajmują się Tobą profesjonaliści.
Powrót do: Biuro rachunkowe

Import towarów z Chin a własny biznes


Import z Azji znajduje się obecnie w kręgu bardzo dużego zainteresowania zarówno osób prywatnych, jak i różnej wielkości firm. Import to przede wszystkim bardzo dużo formalności jakie należy spełnić i mnóstwo czasu jaki należy poświęcić, żeby pozałatwiać odpowiednie pozwolenia. Z pewnością nie jest to łatwy i prosty proces.

Samodzielny import towarów z Chin do Polski.

Jeżeli pojęcie import towarów z Chin do Polski jest Ci mało znaną dziedziną to warto się udać do profesjonalnej firmy, która zajmuje się kompleksowo importem towarów z różnych krajów. Takich firm na rynku polskim jest bardzo dużo. Wiele z nich działa już w tej branży wiele lat, co sprawia, że mają ogromne doświadczenie.

Import towarów jest bowiem szeroką dziedziną, w której przepisy i wymogi formalne bardzo często się zmieniają. Jeżeli nie chcemy tracić swojego własnego czasu na załatwianie mnóstwa formalności warto powierzyć tą sprawę profesjonalnej firmie. Firmy takie ogłaszają się na przykład jako: „import towarów z Chin”. W zależności od tego co chcemy importować i na jaką skalę można spodziewać się różnych stawek. Najczęściej stawki są ustalane indywidualnie z każdym klientem podczas podpisywania umowy. Jest to dla nas bardzo duże udogodnienie, ponieważ będziemy mieli pewność, że wszystko zostanie prawidłowo wypełnione, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. import_chiny

Import towarów z Chin popularnym biznesem.

Import z Chin do Polski jest w dzisiejszych czasach bardzo popularny wśród polskich przedsiębiorców. Jest to spowodowane tym, że jest to bardzo korzystny interes. Wiele rzeczy z zagranicy opłaca się importować, ponieważ w Polsce można je sprzedać z znacznym zyskiem.

Oczywiście trzeba najpierw znaleźć odbiorców na dany produkt, ale nie jest to już tak duży problem jak w przypadku znalezienia odpowiedniego kontrahenta z zagranicy. W tym temacie również można liczyć na firmy zewnętrzne, które zajmują się wyszukiwaniem i sprawdzaniem potencjalnych kontrahentów dla naszej firmy. W tym wypadku, jak również w imporcie towarów, schemat działania i koszty są podobne. Wszystko zależy od nas i od naszych oczekiwań. Pamiętajmy jednak o tym, żeby sprawdzić opinie o firmach trudniących się tym zajęciem i wybrać tą, która ma największe doświadczenie i posiada na swoim koncie wielu zadowolonych klientów, którzy są w stanie to potwierdzić.  

Importować samodzielnie czy skorzystać z pomocy?

Decydując się na samodzielne sprowadzanie towarów z Chin do unii europejskiej warto pamiętać, że wiąże się to z wieloma formalnościami urzędu celno skarbowego (np. odprawa celna, podatek vat, vat ue, wewnątrzwspólnotowe nabycie). Jeśli te pojęcia niewiele Wam mówią, to może lepiej odpuścić i skonsultować się z doświadczonym pośrednikiem w imporcie. Jeśli nie będzie taniej to z pewnością bezpieczniej.

Firmy konsultingowe tego typu pomogą nam w załatwieniu odprawy celnej, podatku vat, złożeniu deklaracji vat.
Można skorzystać z pomocy agencji celnej, jednak tego typu instytucje nie przeprowadzą importu towarów kompleksowo.
Pomogą w uregulowaniu należności celnych zgodnie z przepisami. W celu dokonania odprawy celnej jak najbardziej można się nich zwrócić.

W czym pomoże firma kosultingowa

Sprowadzając towar spoza ue na terytorium unii europejskiej należy przestrzegać reguł i zasad funkcjonujących na terytorium państwa docelowego.

Chodzi o formalności typu vat od importu i inne płatności z tytułu importu towarów. Formalności to jednak nie wszystko.

Firmy tego typu oferują szereg działań związanych z kontrolą jakości towaru, czy jego transportem. Po szczegóły warto napisać na adres e mail lub zadzwonić.

Więcej na: https://izntrade.com/import-towarow-z-chin-do-polski/

KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Design downloaded from Zeroweb.org: Free website templates, layouts, and tools.